اهمیت وریفای apple id و ایجاد امنیت با شماره خارجی و سیمکارت خارجی 

اولین کاری که بعد از خرید ماشین میکنید چیست؟غیر از گذاشتن قفل های متفاوت نظیر قفل فرمان و پدال و دزدگیر و قفل کامپیوتر و سوئیچ مخفی است،حال شما چطور یک گوشی چند ده میلیونی را با مشخصات یک شخصی که معلوم نیست کجاست و با شماره چه کارهایی که میتواند انجام دهد اپل آی دی میسازید ،توضیح ساده این است که هر جوری بخوان میتونن از اطلاعات شما سو استفاده کنن ،پس قبل از خرید سیمکارت خارجی ببینید می ارزد یک شماره بخرید که ماهی 2 دلار هزینه نگهداریش رو بدین و این اتفاق نیوفتد یا خیر.

هنگام استفاده از دستگاه‌های شرکت اپل، همانند آیفون، آی پد و… یا سرویس‌های این شرکت نیاز به یک حساب کاربری نزد این شرکت دارید که اصطلاحاً اپل آی‌دی (Apple id) شناخته می‌شود. وریفای apple id یکی از مراحل مهم برای استفاده از این محصولات است. این حساب کاربری امکان استفاده از سرویس‌هایی همچون iCloud، خرید و پشتیبانی، ردیابی دستگاه‌ها و بسیاری امکانات دیگر را فراهم می‌کند.

اپل آی‌دی هویت شما را احراز می‌کند و برای همگام‌سازی دستگاه‌های اپل شما لازم است. ساخت و وریفای اپل آی‌دی رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارد. در کل دستگاه‌های iOS روان‌تر و سریع‌تر هستند. با رابط کاربری ساده‌اش می‌توانید به‌راحتی با آن کار کنید و این موضوع یکی از دلایل اصلی محبوبیت این برند در میان مردم است. از سوی دیگر به‌روزرسانی‌های متعدد و رفع حفره‌های امنیتی برای حفظ اطلاعات کاربران اپل از دیگر مزایای استفاده از این برند محبوب است.

ساخت appleid

احراز هویت گوشی‌های آیفون

ساخت اپل آی‌دی و اهمیت آن

ساخت اپل آی‌دی را می‌توان در هنگام راه‌اندازی یک دستگاه جدید مانند آیفون با انتخاب گزینه Forgot Password یا Do not have an Apple ID و سپس طی کردن مراحل گفته‌شده انجام داد؛ اما این کار را بر روی سایر دستگاه‌های شرکت اپل هم می‌توان پیش برد. ایجاد اپل آی‌دی محدود به استفاده از دستگاه‌های شرکت اپل نبوده و از کامپیوترهای تحت ویندوز و استفاده از مرورگر هم می‌توان این کار را انجام داد.

اگر از دستگاه‌های شرکت اپل استفاده‌های گسترده می‌کنید، حتماً به این حساب کاربری نیاز دارید. استفاده از سرویس‌هایی همانند +Apple TV یا Apple Music تنها با استفاده از اپل آی‌دی امکان‌پذیر است. اگر اپل آی‌دی داشته باشید می‌توانید به iCloud دسترسی داشته باشید، آیفون خود را ردیابی کرده و در صورت مفقود شدن آن را بیابید. اگر بیش از یک دستگاه آیفون دارید، اطلاعات آن ازجمله لیست شماره تلفن‌ها، عکس و فیلم و اسناد را همگام‌سازی کنید، از App store اپلیکیشن دانلود کنید و بسیاری موارد دیگر را انجام دهید.

اپل آی‌دی هم به‌صورت شخصی و هم به‌صورت تجاری ساخته می‌شود. می‌توانید یک اپل آی‌دی برای اطلاعات شخصی و یک اپل آی‌دی برای اطلاعات کاری خود تحت عنوان Apple ID for Apple Business Register داشته باشید.

ساخت اپل آی دی

مراحل ساخت اپل آی‌دی

ساخت اپل آی‌دی در وب

بدون استفاده از دستگاه‌های شرکت اپل، با باز کردن یک مرورگر و وارد کردن آدرس appleid.apple.com، در گوشه سمت راست و بالای صفحه گزینه Create Your Apple ID را می‌بینید. روی آن کلیک کرده و ایمیل و شماره موبایلی که به آن دسترسی دارید را وارد کنید. تیک گزینه توافق با مقررات اپل را زده و کدهای ارسال‌شده برای ایمیل یا شماره موبایلتان را وارد کنید. پس از ساخت حساب می‌توانید در نرم‌افزار iTunes و سایر برنامه مربوطه لاگین کرده و امکانات آن‌ها استفاده کنید.

کد-وریفای-اپل-آیدی

کد وریفای اپل آی‌دی

اهمیت وریفای apple id

اپل آی‌دی شما، دروازه‌ای برای دسترسی اشخاص دیگر به تمام اطلاعات و اسناد زندگی شما است. منطقی است که با سیستم تأیید دومرحله‌ای اپل، امنیت حساب کاربری خود را افزایش دهید. درصورتی‌که می‌خواهید در دستگاه جدید نیز وارد شوید، لازم است از مشخصات اپل آی‌دی و تأییدیه دومرحله‌ای استفاده کنید.

احراز هویت دومرحله‌ای و وریفای apple id لایه‌های امنیتی قوی هستند که از اطلاعات شما در برابر هکرها و افراد ناشناس محافظت می‌کند. در هنگام ساخت اپل آی‌دی از پسوردی با ترکیب حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها استفاده کنید. برای سؤالات امنیتی جواب‌های دشوار انتخاب کنید و هیچ‌گاه این کلمه را در اختیار دیگران قرار ندهید.

برای وریفای apple id، ایمیلی حاوی یک کد 6 تا 8 رقمی برای ایمیلی که در هنگام ساخت اپل آی‌دی وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. با این روش هم ایمیل شما تأیید شده هم حساب کاربری‌تان ایمن می‌شود. بر روی لینک موجود در ایمیل کلیک کرده تا به سایت اپل راهنمایی شوید. در کادر موردنظر کد را وارد کنید تا پیغام Email address verified را مشاهده کنید.

در صورت وارد کردن شماره موبایلتان نیز کدی برای شما به‌صورت تماس صوتی یا پیامک ارسال می‌شود که از آن هم برای تأیید شماره موبایلتان استفاده می‌شود. با فعال کردن دومرحله‌ای احراز هویت در اپل آی‌دی می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌کسی به‌غیراز خودتان نمی‌تواند به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشد.

اهمیت حفظ مشخصات اپل آی‌دی

اهمیت حفظ مشخصات اپل آی‌دی

وریفای اپل آیدی

برای این کار ابتدا وارد حساب کاربری‌تان شده، در قسمت Security گزینه Get Started را زده، به سؤالات امنیتی که در هنگام ساخت اپل آی‌دی استفاده کرده‌اید، پاسخ دهید؛ سپس گزینه Getting Started with Two-Step Verification را کلیک کرده و شماره موبایل خود را وارد کنید. کدی از طریق تماس صوتی یا پیامک برایتان ارسال می‌شود. آن را وارد کرده و در لیست آمده از دستگاه‌ها، دستگاه مورد اعتماد خود را انتخاب کرده و ریکاوری کدی که برایتان ارسال می‌شود را حتماً در جایی یادداشت کرده یا آن را حفظ کنید و به‌هیچ‌وجه آن را گم نکنید. کد ریکاوری را هم وارد کنید و در آخر تیک گزینه موافقت با شرایط استفاده از تأیید دو مرحله را بزنید.

حساب کاربری و مشخصات آن را هیچ‌گاه به افراد دیگر اعلام نکنید. این اشتراک‌گذاری بدین معنی است که اشخاص دیگر می‌توانند به‌راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. چنانچه شخص دیگری در ساخت آن شما را یاری کرد، در اولین فرصت پسورد خود را تغییر دهید.

با هر تغییری در مشخصات حساب، اپل ایمیلی برایتان ارسال می‌کند، اگر در حال انجام تغییرات هستید که ایمیل به‌درستی فرستاده شده است؛ اما اگر بدون دلیلی ایمیلی مبنی بر اعمال تغییرات دریافت کردید، بدین معنی است که شخصی سعی در تغییرات مشخصات شما و دسترسی به اطلاعاتتان دارد. سریعاً نسبت به تغییر مشخصات و پسوردتان و وریفای apple id خود اقدام کنید.

نتیجه‌گیری

برای اطمینان از دسترسی مداوم به‌حساب اپل آی‌دی حتماً پس از وریفای apple id و فعال کردن دو مرحله کلید ریکاوری را در جایی محفوظ نگه دارید. از دست ‌دادن این کلید، امکان بازیابی اپل آی‌دی را غیرممکن کرده و اطلاعاتتان را از دست خواهید داد و مجبور به ساخت حساب جدیدی خواهید بود.

در کنار این تأیید دومرحله‌ای استفاده از کلمه عبور قوی و پیچیده هم می‌تواند بر حفظ حساب کاربری‌تان مؤثر باشد. استفاده از سیمکارت‌ خارجی گزینه دیگری برای ساخت اپل آی‌دی است که می‌تواند برای ارسال و دریافت کد از آن استفاده کرد. این روش، راه مطمئنی است که می‌توان در صورت مسدود بودن آی‌پی‌های ایران از سوی شرکت اپل از آن استفاده کرد.

در نظر داشته باشید که از بین سیمکارت های ما با سیمکارت استونی نمیتوانید ساخت apple id انجام دهید،و پیشنهاد ما سیمکارت آمریکا و سیمکارت کانادا است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *